Autochtónne víno Veltlínske zelené, výber z hrozna suché.

Detaily produktu

Veltlínske zelené / Gruner Veltliner / ročník 2015, Autochtónne víno, výber z hrozna .

Unikátne, extraktívne víno so svojským žltozeleným odtieňom. Vo vôni prevažuje typická veltlínovská mandľová aróma, podfarbená jemnými zemitými tónmi a ovocnou vôňou zelených jabĺk. Chuť je plná, štrukturovaná so šťavnatou a pikantnou kyselinkou. Jemné horkasté mandľové korienky a jedinečná orechovská mineralita dodáva vínu nezameniteľnú eleganciu.

Autochtónne víno, autochtónny - pôvodný, domorodý : pôvodný vinič + pôvodné prírodné podmienky - tzv. domorodec.
Terajší vinohrad Veltlínského zeleného vo vinárstve Pivnica Orechová nadväzuje na pôvodný vinohrad Šľachtiteľskej stanice vysadený v rokoch 1967-1968. Z tohto pôvodného šľachtiteľského vinohradu boli pri príprave štepov pre výsadbu nového vinohradu v roku 2000 odobrané a naštepené očká . Nový vinohrad z takto vypestovaných štepov bol vysadený v roku 2002 .
Ďalším znakom autochtónneho vina z Pivnice Orechová je výlučné uplatnenie spontánneho kvasenia, teda využívanie iba pôvodných prírodných autochtónnych kvasiniek žijúcich vo vinohrade na bobuli hrozna.
Druhové zastúpenie kvasiniek je úzko naviazané na pôvodnú prírodnú biocenózu teda podrast rastlín v medziradí viniča. Našim zámerom je udržiavať zloženie rastlinných druhov - tráv, ktoré žijú v medziradí vinohradu pri integrovanom spôsobe pestovania v pôvodnom zložení a tak udržiavať a rozvíjať originálny charakter našich vín.

Vinohradnícka obec Orechová, Sobranský vinohradnícky rajón - VVO .

Odporúčame servírovať pri teplote 11 - 12 ° C.

7,38 €
Please select variants first